05.10.2024 16:00
1. máje 185

Souboj celků z opačných pólů tabulky skončil nemilým překvapením.

FK Náchod – SK Dobruška 0:2

První půl hodina patřila favoritovi z Náchoda, který se poměrně snadno dostával do slibných gólových příležitostí, v koncovce však domácím hráčům vždycky něco chybělo. Jednou to byla přesnost, podruhé důraz… A tak přišel zasloužený trest. Ve 34. minutě, v podstatě z první vážnější situace, šla Dobruška do vedení. Po rychlém útoku přišla přihrávka do vápna a Světlík zblízka nezaváhal – 0:1. Hned vzápětí hosté předchozí gólovou situaci napodobili s tím rozdílem, že tentokrát to gólem neskončilo. Těsně před přestávkou zkoušel štěstí domácí Punar, jenže mířil vedle.

Druhý poločas začali domácí náporem, z něj ale vytěžili pouze sérii rohů. Jak se proměňují šance, ukázali hosté v 53. minutě. Prohnali se po levé straně přes Petříka s Čejchanem a na středu malého vápna měl pohodovou pozici ke skórování Týfa – 0:2. Po druhé inkasované brance vrhli domácí všechny síly do útoku, vytvořili si tlak i šance, jenže bez gólového vyjádření. V samotném závěru se naopak ještě vyznamenal domácí brankář Hladík proti tutovce hostů.

Fakta – branky: 34. Světlík, 53. Týfa. Rozhodčí: Šiling – Kubálek, Robotík. ŽK: 3:3. Diváci: 75. Poločas: 0:1.